Amirap Standard: opinie klientów. Co hodowcy trzody, drobiu i bydła mówią o produkcie?

Amirap Standard: opinie klientów. Co hodowcy trzody, drobiu i bydła mówią o produkcie?

Udostępnij

Bydło/Artykuł

17 listopada 2023

Spis treści

Udostępnij

Amirap Standard to doskonałej jakości białko rzepakowe, które idealnie wpisuje się w program żywienia trzody chlewnej, bydła oraz drobiu. Produkowany w Polsce komponent to pewność dostawy świeżego towaru, unikalnego pod względem jakości.

Komponent białkowo-energetyczny Amirap Standard cechuje się powtarzalnością struktury i parametrów. Przekłada się to na stabilność parametrów paszy, która dzięki wyjątkowej smakowitości jest chętniej pobierana przez zwierzęta. Po zastosowaniu Amirapu, hodowcy notują wyższe wyniki produkcyjne i obserwują oszczędności. Co ważne, produkt może być stosowany jako alternatywny lub uzupełniający dla białka sojowego.


A co o Amirapie Standard mówią hodowcy trzody, bydła i drobiu?

„Wybraliśmy Amirap Standard, ponieważ chcieliśmy zdywersyfikować źródło białka i wykorzystać polski komponent w zamian za śrutę sojową. Po zastosowaniu Amirapu Standard, dzięki wysokiej zawartości włókna, występowanie beztlenowca spadło praktycznie do minimum. Dzięki zawartości oleju w Amirapie Standard zauważyliśmy poprawę mięsności. Tuczniki bardzo chętnie pobierały paszę. Uważamy, że przy stosowaniu Amirapu Standard bardzo korzystna jest relacja ceny do jakości. Ważnym atutem jest ciągła dostępność produktu, jak również fakt produkowania w Polsce. Zachęcamy do stosowania Amirapu Standard” – mówią Iwona i Jacek Wlaźniak, hodowcy tuczników.

Zajmujący się chowem bydła pan Marcin Dąbkowski (pow. płocki) mówił w wywiadzie z nami o tym, jak dochodził do zamierzonych efektów:

„Udało mi się osiągnąć takie efekty, jakich oczekiwałem. Podstawą okazało się wyjaśnienie dotyczące stosowania odpowiednich dawek podstawowych, gdy wszystko w stadzie jest w porządku i dawek funkcyjnych w przypadku pojawiających się problemów. Dopiero firma Ewrol przekazała mi sprawdzające się w moim stadzie dawki i rozwiązania. Przekonałem się też, jakie korzyści dla stada przynosi stosowanie linii produktów od jednego producenta. Dowiedziałem się, że wszystkie produkty ze sobą współgrają i pozwalają nie tylko na wyeliminowanie problemów stada, ale też zmniejszenie kolejnych potencjalnych zagrożeń.
(…)
Gdy już całkowicie zrezygnowałem ze śruty rzepakowej na rzecz Amirapu Standard, dość szybko poprawiła się wartość mocznika w mleku. Osiągnęła poziom 220-230 mg/l. Pojawiły się też dodatkowe 2-3 l mleka”.

„Wprowadzenie wymiennie do receptury Amirapu Standard zamiast śruty rzepakowej dało mi pewne oszczędności oleju w dawce. Zaobserwowałem suchą ściółkę i lepsze wykorzystanie paszy przez zwierzęta. Po użyciu produktu najbardziej zaskoczyła mnie wysoka strawność mieszanki – zauważyłem, że stado uzyskuje lepsze wyniki produkcyjne. Amirap Standard jest produkowany na bieżąco i jest produktem standaryzowanym, dzięki temu jego struktura i jakość są powtarzalne (dobrze się osypuje). Do tej pory większość dostaw śruty rzepakowej musiałem rozdrabniać – tu nie muszę. Amirap Standard dał mi wymierne oszczędności” – mówi Jacek Gorący, producent drobiu.

Aby produkt jeszcze lepiej trafiał w potrzeby każdej hodowli, bez względu na wielkość, jest sprzedawany zarówno w workach, big-bagach, a dostawa luzem jest realizowana już od 4 ton! 

Skontaktuj się z opiekunem handlowym, by porozmawiać o wprowadzeniu Amirapu Standard w swoim gospodarstwie. Wesprą Cię w tym również eksperci Ewro Serwis, którzy chętnie porozmawiają na temat stosowania komponentów paszowych.

Więcej na temat Amirapu Standard znajdziesz pod tym linkiem.